Produkty

FINCA LA TORRE

IMG_9598

Filozofie nejvyšší třídy

Finca la Torre zaujímá specifické místo ve fascinujícím světě produkce a obchodu olivového oleje. To není náhoda! Finca la Torre aplikuje nejpřísnější ekologické standardy na celé farmě včetně výrobního závodu díky čemuž obdržela certifikaci Demeter. Biologický olivový háj není ideologie, ale logický základ pro výrobu vysoce kvalitního olivového oleje s využitím rozsáhlých odborných znalostí, od optimálního prořezu, přes hnojení vlastním kompostem (získané s chovu ovcí a koní), cílené zavlažování až k dovednému hubení škůdců prostřednictvím prospěšných organismů a specifických lapačů hmyzu. Optimální kultivace půdy a stromů produkuje velké množství aromatického olejnatého ovoce.

Rozdíl oproti ostatním producentům je v detailech. Při sklizni oliv se převážejí do mlýn jen ty co spadly do plachet, žádné zametání okolo plachet! Převáží se po 400 kg přepravkách, tak aby bylo co možná nejmenší tlak na olivy před vlastním drcením. Co se ten den sklidí  se hned ten den zpracuje. Nesklízí se olivy po dešti. Vlajkovou lodí firmy je produkt One, který je zpracován v první den sklizně v limitované edici 4000 ks.

Hlavním cílem je pomocí nejmodernějších technických prostředků a nejnovějších poznatků docílit, aby zelené zlato použité ve vaší kuchyni bylo čisté, a co možná nejčerstvější což vám umožní vychutnat jemné vůně a svěžest jako při lisování nejméně do příští sklizně.

 

MONTTOSA

Aceites Monttosa je rodinný podnik se sídlem v Valle-Niza. Od roku 1920 oddaný výrobě IMG_5461extra panenského olivového oleje – “Vynikající kvality”. Kvalita Monttosa olejů je dílem jednak tvrdé práce zemědělců a jednak díky poslední generaci strojů na zpracování oliv. To umožňuje získat nejvyšší kvalitu oleje, kterou se může Monttosa pochlubit.

V zpracování převažuje odrůda Verdial, 80/90% produkce oleje, která pochází výhradně z oblasti La Axarquia provincie Málaga. Jedná se o čistou olivovou šťávu vyrobenou výhradně mechanickými procesy při nízké teplotě, lépe známý jako “za studena lisovaný nebo extrahovaný”. V chuti převažuje ovocná příchuť, sladká a zbavená hořkosti typické pro ostatní panenské oleje. Ideální pro studenou kuchyni, do salátu nebo jen tak s chlebem.

Unikátní je způsob skladování olejů v dekantovacích tankcích, kdy nečistoty spolu s vodou klesají na dno. Filtrují až na výslovné přání klientů před vlastním plněním do lahví. Z bohatého sortimentu bych vypíchl krásné balení Anfory vhodné nejenom jako dárek.